Hlavní stránka

Zpět


FAKTA A TIPY PRO SPRÁVNÉ OPALOVÁNÍ 

    Pravdou je, že slunce ve zdravé míře má mnoho bio pozitivních účinků na naši látkovou výměnu, nervový systém, naši kůži, krev a stavbu kostí. Solárium má velmi pozitivní vlastnosti i z hlediska kožních onemocnění, např. akné, lupenky, atd. Veškeré tyto pozitivní účinky lze kontrolovatelně a šetrně docílit ozařováním v soláriích. V protikladu k přírodnímu slunci, které podléhá silným výkyvům. V dnešní době se solária stala více žádanější právě na základě přesného dávkování UV záření. Optické záření se rozlišuje podle vlnových délek. Pro hnědé zbarvení kůže je důležité záření UV-A a UV-B. Záření UV-B aktivuje buňky , které vytvářejí melanin k produkci nového pigmentu. UV-A podporuje melaninové pigmenty které působením záření UV ztmavnou. Dodávají tedy kůži hnědé zbarvení. 

TYPY PLETI 

    Na celém světě se rozlišuje šest typů kůže, přičemž v Evropě se vyskytují první čtyři typy. Lidé reagují podle typu kůže na záření UV-A a UV-B rozdílně. Každý by měl znát svůj typ kůže, aby se mohl správně vystavovat slunci a soláriu. 

Typ kůže I.: lidé se zrzavými vlasy a velmi světlou kůží, takzvaný keltský typ, se téměř neopálí a po ozáření sluncem velmi rychle trpí spálením kůže. 

Typ kůže II.: Tato skupina má také silný sklon ke spálení. U tohoto typu je charakteristická světlá kůže , blond nebo světle hnědé vlasy, modré a zelené oči. 

Typ kůže III.: V našich zeměpisných šířkách se řadí typ III. k typu středoevropana s tmavou kůží, který se opaluje relativně dobře, ale je-li neopatrný, může si kůži rovněž spálit. 

Typ kůže IV.: Lidé s hnědou až olivovou kůží, tmavýma očima a vlasy, nemají žádný sklon ke spálení na přírodním slunci ani v soláriu. 

DOBA OPALOVÁNÍ 

Důležité pravidlo při opalování zní: 

"Nepřehánět a nepřekračovat opalovací časy daných solárií." 

    To znamená: maximálně jednu sluneční lázeň denně. Jako obecné pravidlo pak platí nepřesáhnout deset slunečních lázní během dvou až tří týdnů. Pokud se nevyskytnou problémy se spálením, stačí jedna až dvě sluneční lázně za týden, aby vydrželo hnědé zbarvení. 

KOSMETIKA, ODLÍČENÍ 

    Solární krémy jsou přesně uzpůsobeny požadavkům opalované pokožky. Kůže potřebuje vlhkost a udržet si pružný, hebký a mladiství vzhled, proto by neměla být podceňována její ochrana solární kosmetikou. Před a po opalování ošetřete kůži, aby hnědé zbarvení pokožky déle vydrželo. Při výběru krémů byste měli hledět hlavně zda byl lékařsky nebo dermatologicky testován a zda je označen etiketou s datumem trvanlivosti. Mezi kvalitní solární kosmetiku se řadí značky Ergoline a Sunmaxx. Před opalováním odstraňte z kůže veškeré kosmetické přípravky a odložte si šperky. Při opalování nepoužívejte ochranné prostředky proti slunci, protože tyto prostředky negativně ovlivňují účinky opalování. 

OCHRANA OČÍ 

    Dalším důležitým pravidlem při slunění v soláriu je používání solárních brýlí, které šetří jemnou pokožku očních víček. Nezbytnou součástí jsou solární brýle pro ty, jež nosí kontaktní čočky či prodělali operaci očí. K dispozici jsou na vyžádání u obsluhy. U obsluhujícího personálu si můžete také zakoupit brýle vlastní. Doporučujeme z hygienických důvodů. 

POKYNY PRO ZÁKAZNÍKA 

    Upozorněte obsluhující, pokud jste v našem studiu poprvé. Požádejte o vysvětlení obsluhy solária /u jednotlivých typů se liší/. Seznamte se důkladně s maximálními doporučenými intervaly opalování. Pokud užíváte léky, trpíte kožním onemocněním, oční poruchou či alergií, porad'te se se svým lékařem. Také pro těhotné ženy a děti do 12 let doporučujeme před používáním solária poradit se s lékařem. 

Upozorňujeme naše zákazníky, že po požití alkoholu nebo jiných omamných látek se stává slunění v soláriu rizikovým, a budete obslouženi pouze na vlastní nebezpečí ! ! ! 

LÉKY 

    Určité léky mohou zesilovat účinky ultrafialového záření. Jestiže užíváte léky nebo máte nějakou kožní chorobu, měli byste se před prvním opalováním informovat u svého ošetřujícího lékaře. V případě chorobných reakcí v důsledku opalování na slunci, nepoužívejte též opalovací přístroje. Jestliže se na kůži tvoří spálená místa, zatvrdlé otoky nebo pigmentové skvrny - vyhledejte prosím lékaře. 

HYGIENA 

    Správná hygiena ve studiu má pro Vaše zdraví rozhodující význam. Před každým opalováním se lůžková plocha musí vyčistit speciálním desinfekčním prostředkem. 

ATESTY A CERTIFIKACE 

    Veškeré opalovací přístroje Ergoline jsou přezkoušeny podle ustanovení předpisů VDE ve zkušebně TUV (Spolek pro technický dozor) a mají značku GS, což znamená - kontrolovaná bezpečnost, které můžete plně důvěřovat, stejně jako špičkové opalovací kvalitě firmy JK, jakožto jedničky mezi výrobci profesionálních opalovacích přístrojů a speciálním výhodám veškerých opalovacích přístrojů Ergoline. Solária jsou schválena Elektrotechnickým zkušebním ústavem - EZÚ v Praze pro používání v provozu ČR.  


Hlavní stránka

Zpět